Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Pro jak velké děti je kurz výuky masáže vhodný? Mohu na kurz přijít s čerstvě narozeným miminkem?
Ano, kurz je vhodný pro rodiče či jiné pečující osoby a jejich mininko opravdu od jeho narození zhruba do jednoho roku věku. Období těsně po porodu může být pro některé maminky náročnější a proto doporučuji se kurzu účastnit až se budete sama cítit dobře. Vše spolu zvládneme.

Moc ráda bych se kurzu zúčastnila, ale nechci zatím s tak malým miminkem mezi hodně lidí. Co mohu dělat?
To vůbec nevadí, můžete se zúčastnit individuálního kurzu v prostředí Vašeho domova, kde budete pouze Vy a miminko, klidně i s partnerem. Nebo se můžete domluvit s kamarádkou, která má miminko a chtěla by se masáž také naučit – kurz můžete absolvovat spolu v pohodlí domova.
Možností je hodně – napište mi na info@milujicidotek.cz a společně vymyslíme způsob, který bude všem vyhovovat.

Mám obavy, že moje miminko bude během kurzu rušit ostatní svým pláčem. Nebo že nevydrží celou dobu a bude se chtít nakojit nebo nakrmit. Co když se nebude chtít nechat masírovat a třeba usne?
Právě naopak, na mých kurzech jsou všechny projevy miminek vítané. Neexistuje nic jako „negativní“ emoce a jejich projevy, vše jsou pouze emoce a děti je mohou svobodně vyjádřit. Během kurzu můžete v klidu nakojit nebo nakrmit, případně s miminkem chodit po místnosti nebo si s ním hrát. Vždy mám připravené panenky, na kterých si můžete masáž zkoušet nanečisto v případě, že miminko například usne nebo bude dávat najevo, že zrovna teď masáž nechce.

Jsou nějaká zdravotní omezení, kdy masáž není vhodná?
Masáž se doporučuje i pro děti s různým postižením – ať už tělesným nebo psychickým. Pokud máte jakékoli pochybnosti o vhodnosti masáže, doporučuji věc včas konzultovat s vaším pediatrem.

Proč poskytovat masáž od tak útlého věku, není to zbytečné?
Masáž je velmi prospěšná v jakémkoli věku, a to počínaje narozením. Masáž pomáhá vytvořit citové pouto s miminkem. Již od narození miminka reagují na tón hlasu, doteky, vůni, naše nálady. Masáž pomáhá nejen miminkům s různými bolístkami a neduhy, ale velmi často i rodičům – tím, že se celkově zklidní, na chvíli dají stranou veškeré pomyslné úkoly – co vše „musím“ stihnout – telefony a jiná rozptýlení. Je to čas, který si vyhradíte jen pro sebe a vaše miminko.

Máte dotaz, na který jste zde nenašli odpověď? Napište mi na info@milujicidotek.cz.